کتیرا صدفی کوهی ماده ایی است که از گیاه گون استحصال می گردد. گیاه گون در واقع یکی از بزرگترین جنس های گیاهی است که حاوی گل می باشد.

کشور ما ایران دارای بیش از 900 گونه گون می باشد. فرم رویشی این گیاه به صورت بوته ایی می باشد اما در سنین کم به صورت علفی قابل روئیت است.

اصفهان و شهرستان های آن دارای بیشترین تنوع گونه ایی از این گیاه می باشند.

کتیرا صدفی کوهی پولکی خرمنی

فروش کتیرا صدفی

فروش کتیرا صدفی

صمغ کتیرای صدفی کوهی از مهمترین صمغ‌های گیاهی است که از ساقه گیاه گون‌ گرفته می‌شود. تمامی گون ها تولید صمغ نمی کنند بلکه گروه خاصی توانایی تولید صمغ های باکیفیت دارند. به عبارتی گون هایی با ارتفاع کم و دارای خارهای ضخیم این توانایی را دارند. ایران یکی از مهمترین تولید کنندگان کتیرا است. امروزه کتیرا در صنایع مختلف غذایی، دارویی و بهداشتی مصارف جدید و متنوعی پیدا کرده است.

در واقع کتیرا ماده ایی است که بر اثر ایجاد خراش و برش بر روی ساقه گیاه تولید می گردد. این ماده در ابتدا به صورت مایع و روان است، هنگامی که از گیاه خارج می شود و در مجاورت هوا قرار می گیرد خشک می گردد. در مراحل بعد برای استفاده از آن، با اضافه کردن آب به کتیرای خشک باعث تورم و نرمی آن می گردد. یکی از ویژگی های قابل توجه کتیرا، جذب چهارصد برابری آب است.

انسان از گذشته تا به امروز از گیاهان دارویی بسیاری استفاده کرده به طوری که می توان گفت انسان ها در تمام طول عمر گیاهان دارویی را از زندگی خود جدا نکرده اند. مراتع ایران به دلیل وفور گیاهان مرتعی و تنوع این گیاهان دارای ارزش اقتصادی بالایی می باشند. گیاهان دارویی از جمله صمغ ها جزیی از محصولات فرعی مرتع می باشند که باعث درآمد زایی و اشتغال ساکنین مراتع گردیده است.

فروش گیاهان دارویی یکی از مهمترین منابع تجاری در سایر کشورهای جهان است. اروپا یکی از پیشتازترین کشورها در صادرات گیاهان دارویی محسوب می گردد. در کشور ما نیز استفاده از گیاهان دارویی سابقه طولانی دارد به طوری که وجود عطاری هایی از دوران قدیم تا به امروز تایید کننده این موضوع می باشد. تولید کتیرا از گیاه گون باعث شده این گیاه در گروه گیاهان صنعتی قرار بگیرد. صادرات کتیرا باعث گردیده ایران در ردیف اولین تولیدکنندگان آن در جهان قرار بگیرد.

صمغ های گیاهی از جمله کتیرا بیشتر در گیاهان چوبی و در مناطق گرم و خشک تولید می شوند. ایران یکی از بهترین اقلیم ها را برای رشد این صمغ گیاهی دارد. گون در بیشتر شهرها و استان های ایران یافت می شود. اصفهان، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، تهران، زنجان، همدان، کرمانشاه، ایلام، کردستان، فارس، یزد، لرستان، سمنان، آذربایجان شرقی از جمله استان هایی هستند که گون در آنجا رشد می کند. بیش از هفتاد درصد کتیرای ایران از جمله کتیرای صدفی در استان اصفهان تولید می گردد.

امروزه استفاده از گیاهان دارویی تنها به عطاری ها ختم نمی شود. خواص این گیاهان با پیشرفت تکنولوژی روز به روز بر مردم به صورت بیشتری آشکار می گردد. به طوری که کارخانه جات و تولیدی های زیادی در صنایع دارویی، زیبایی و پوست و مو ایجاد گردیده اند.

فروش یک محصول از جمله محصولات گیاهی مستلزم فراوری و بهبود عملکرد ماده خام می شود. تولید کننده های زیادی در کشور محصولاتی با کیفیت و قابل فروش از انواع کتیرا و از جمله کتیرای صدفی تولید می کنند.

انواع کتیرا از لحاظ رنگ

  • کتیرای سفید: رنگی سفید و شفاف دارد.
  • کتیرای زرد: رنگی زرد رنگ و به حالت رشته های زرد دیده می شود.

خواص کتیرا صدفی :

  1. ویسکوزیته: یکی از عوامل تعیین کننده کیفیت کتیرای صدفی ویسکوزیته خوب آن است.
  2. پایداری در مقابل اسید
  3. حلالیت
  4. امولسیون کنندگی
  5. پایداری حرارت کتیرای صدفی

کتیرا در بازار به دوشکل وجود دارد که نوعی از آن را خرمنی و نوع دیگر را کتیرای صدفی و یا مفتولی می نامند. کتیرای خرمنی به نسبت دارای کیفیت کمتری می باشد زیرا این کتیرا دارای ناخالصی های زیادی نسبت به کتیرای صدفی است. به صورت کلی کتیرای صدفی در جهان به عنوان با کیفیت ترین و مرغوب ترین کتیرا شناخته شده است. این صمغ به رنگ سفید است و هرچه شفاف تر باشد از نظر کیفیت در درجه بالاتری قرار دارد.

کاربردهای کتیرای صدفی در مصرف عامیانه و عطاری: به منظور درمان سرفه و گلو درد، همچنین درمان زخم معده و گاهی برای نرم کردن و براق نمودن مو کتیرا را در آب ترکیب کرده و به مو ماساژ می دهند. در طب سنتی از کتیرای صدفی برای برطرف کردن عفونت لثه استفاده می شود.

کاربرد های کتیرای صدفی در صنعت : استفاده از کتیرا به منظور ساخت شامپوهایی با خواص نرم کنندگی بالا و براق نمودن زیاد، کاربرد کتیرا در تولید رنگ های گیاهی، استفاده از کتیرا در صنایع نساجی، کاغذسازی، چسباندن دندان مصنوعی در صنعت دندانپزشکی، همچنین در صنایع پارچه بافی از کتیراهایی با کیفیت بالا و در صنایع کپسول های خوراکی از کتیراهای صدفی سفید و زرد نیز استفاده می شود.

استحصال و جمع آوری یک کتیرای خوب نیازمند فرایند دقیقی است همچنین تمام گون ها کتیرای صدفی خوب و با کیفیتی تولید نمی کنند از جانب دیگر کتیرای صدفی در جهان در صنایع زیادی کاربرد دارد و تمام این عوامل باعث شده قیمت نهایی محصول بالا باشد.

کتیرای صدفی در عطاری های به صورت گرمی با توجه به مقدار نیاز خریدار فروخته می شود و در صورت عمده در حجم های کیلویی به فروش می رسد. قیمت خوب این محصول در خارج از کشور باعث گردیده که تقاضای برای صادرات این محصول افزایش یابد و کتیرای صدفی به کشورهای همسایه و سایر کشور های دنیا صادر گردد. به صورت کلی نود و پنج درصد از تولیدات کتیرای صدفی کشور صادر می گردد. و علت این موضوع نداشتن امکانات کافی جهت فراوری مناسب این محصول در کشور است.

شرکت های زیادی به دنبال صادرات این محصول با قیمت زیاد هستند زیرا صادرات کتیرای صدفی بسیار آسان است به صورتی که این محصول با توجه به استحکام بالا نیازمند نگه داری و بسته بندی خاصی برای فروش نمی باشد و به صورت حجمی در گونی های نخی و پارچه ایی به خارج از کشور ارسال می گردد. این عامل هزینه های تولید و ارسال را به صورت چشم گیری کاهش می دهد. در حال حاضر قیمت عمده این محصول یک میلیون تومان در بازار ارزش گذاری شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.