کتیرا خوراکی اصل طبیعی زرد

خرید و فروش کتیرا خوراکی اصل برای اولین بار در بازارهای اصلی آغاز شد و با توجه به خواص درمانی این گیاه و استقبال از آن در بازارهای داخل و خارج از کشور، تولید و خرید و فروش کتیرا بصورت عمده در استانهای تولید کننده این محصول توانسته است منبع درآمد بالایی را برای ساکنین آن شهرها به ارمغان آورد. کاربرد های متفاوتی از کتیرا در نسخه های موجود بیان شده است.

کتیرا خوراکی اصل طبیعی زرد

خرید کتیرا خوراکی

خرید کتیرا خوراکی کتیرا خوراکی است و در داروها و غذاها نیز به عنوان امولسیون کننده، تغلیظ کننده، تثبیت کننده و افزودنی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین کتیرا را می‌توانید به بسیاری از مواد خوراکی مصرفی در طول روز خود اضافه کنید. در بشقاب سبزیجات، انواع سس‌ها، مایونز و همچنین دیگر چاشنی‌ها کتیرا قابل استفاده است. این ماده همچنین در تهیه پودینگ، بستنی و دیگر غذاهایی که نیاز به غلظت دارند، به عنوان غلیظ کننده به کار برده می‌شود. کتیرا در داروهایی مانند ژل، شربت، پماد و کرم به عنوان روان کننده و غلیظ کننده به کار می‌رود.

گزنه کیلویی از نظر طب قدیم ایران سرد و خشک است. به غیر از مصارف خوراکی، کتیرا برای مصارف تجاری دیگری مانند صنعت کاغذسازی، مواد آرایشی و بهداشتی و نساجی نیز به کار برده می‌شود:

 • تمیز کردن و پولیش محصولات ساخته شده از چرم
 • مواد موجود در خمیر چاپ برای پارچه ابریشم و کرپ
 • محکم و سفت کردن پارچه کتان
 • غلیظ کردن کرم و پمادها
 • محصولات آرایشی مو
 • کرم دست
 • خمیردندان
 • ساخت پاستل‌ های نقاشی
 • خمیر ساخت گل‌های شکری تزیین کیک
 • ساخت و رول کردن سیگار

دز مناسب مصرفی کتیرا به عوامل مختلفی از جمله سن، سطح سلامتی و وضعیت های دیگر بستگی دارد.

نیاز است مصرف آب کافی برای جلوگیری از انقباض یا انسداد در دستگاه گوارش را در رژیم غذایی خود قرار دهید، همچنین بدانید که استفاده بیش از حد از کتیرا ممکن است در تنفس مشکل ایجاد کند. افرادی که به شیره و صمغ‌ های طبیعی حساسیت دارند، از مصرف آن اجتناب کنند. در زنان باردار و شیرده حتماً در صورت تجویز پزشک مصرف شود.

یکی از مهم‌ترین خواص کتیرا استفاده از آن به عنوان یک شوینده طبیعی و گیاهی برای موهاست. کتیرا به حالت دادن و نرم کردن موی سر و درمان شوره کمک می‌کند.توجه داشته باشید، ژل تهیه شده از کتیرا و آب ممکن است پس از مدتی خراب شود، بنابراین بهتر است آن را دور از گرما نگهداری کرده و همواره در زمان مصرف به صورت تازه تهیه کنید.

صمغ کتیرا از گیاهان داروئی صادراتی است که به دلیل خواص زیادی که دارد در بین تولیدکنندگان داروهای گیاهی یا شرکت های داروسازی و همچنین تولیدکنندگان حوزه صنایع غذایی از شهرت بالایی برخوردار است و همانگونه که در سطور فوق اشاره شد در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. بازرگانان ، تجار و خریداران عمده این محصول در تلاشند تا کتیرا ی مورد نظر خود را از بازرگانی سان رایز یکی از بزرگترین تامین کننده کتیرا صادراتی در انواع مختلف در کشور بنا به نوع نیاز خود و جهت واردات به کشورشان تهیه می کنند.

بزرگترین تامین کننده انواع کتیرا در سال 1401 در کشورهای شرقی بویژه کشور چین از صمغ کتیرا برای حفظ توان ایمنی بدن، استفاده می کردند. صمغ و شیره کتیرا در آب حل نمی شود ولی شکل ژله ای به خود می گیرد.

کتیرای خوراکی پنبه ای شفاف، با کیفیت تر و گران تر از سایر دیگر کتیراست و نوع ورقه ای آن، بهترین محصول به شمار می آید . کتیرا در صنایع مختلفی کاربرد دارد از جمله صنایع شیمیایی ، داروسازی ، آرایشی بهداشتی، صنایع غذایی و خوراکی، لبنیاتی، صنعت شکلات سازی، صنایع ساختمانی و کاشی سازی و سفالگری و … خاصیت قوام دهندگی بعنوان استابلایزر در این صمغ گیاهی دلیل همه این کاربردهاست . مسئله مهم در تامین و تهیه کتیرا این است که با توجه به تنوع صمغ کتیرا، تامین کننده انواع کتیرا باید از این تنوع محصولی و نمره بندی گوناگون آن با خبر باشد و به پوشش گیاه گون هر منطقه آگاه باشد.

کتیرا خوراکی طبیعی

کتیرا خوراکی طبیعی قیمت کتیرا خوراکی امسال در شرکت ما که یکی از شرکتهای مطرح در امر خرید و فروش انواع کتیرا خوراکی در سطح کشور بویژه استان اصفهان و استان کردستان به ویژه کرمانشاه می باشد به عوامل مختلفی همانند مقدار برداشت، میزان بارندگی در شهر های تولید کننده کتیرا خوراکی، میزان پوشش گیاهی هر منطقه و نهایتا مقدار تقاضای مصرف کننده و فروش و صادرات کتیرا خوراکی به خارج از کشور بستگی دارد.

هم اکنون کتیرا خوراکی مفتولی در بازار امسال یکی از بهترین انواع کتیرای استحصال شده از مراتع شهرها و روستاهای کشور می باشد، کتیرا خوراکی مفتولی با توجه به میزان واسکوزیته و میزان صمغ آن از ویژگی ها و خاصیت های بی نظیری برخوردار است و از جمله گیاهان بومی ایران است که در کشورهای گوناگون دارای مشتریان و طرفداران بسیار زیادی است.

قیمت کتیرا خوراکی امسال که در حقیقت حاصل ترشحات صمغ برخی از گونه های خاص گَوَن است، و روش بهره برداری چندان ساده ای ندارد به فاکتورها و عواملی چون میزان بارندگی سالیانه در مناطق قابل برداشت و میزان برداشت توسط کتیرا خوراکی زن ها، مقدار تقاضای بازار داخلی و خارجی، صادرات و غیره بستگی دارد. و با توجه به این موضوع که میزان برداشت کتیرا خوراکی مفتولی در سال 99 محدود می باشد قیمت فروش کتیرا خوراکی امسال (کتیرا خوراکی مفتولی) بالاتر از گونه های دیگر کتیرا خوراکی تعیین می گردد.

در حالت کلی  گزنه در بازار دارای دو نوع زرد رنگ و سفید رنگ است، که این موضوع علاوه بر فاکتورهای شمرده شده در بالا، خود یکی از عوامل تعیین قیمت فروش کتیرا خوراکی امسال می باشد. فاکتور دیگری که در، قیمت خرید کتیرا خوراکی تاثیر گذار است؛ نوع کتیرا خوراکی است که در گونه های مختلف مانند نواری، مفتولی، میخی و غیره عرضه می شود. فاکتورهایی مانند رنگ کتیرا، و نوع کتیرا خوراکی، نقش زیادی در تعیین قیمت فروش کتیرا خوراکی امسال ایفا می کنند. در قیمت گذاری صمغ کتیرا فاکتورهایی مانند رنگ کتیرا و نوع کتیرا دخالت دارند.

مشخصات کتیرا خوراکی

مشخصات کتیرا خوراکی خرید و فروش کتیرا با توجه به اینکه تولید داخلی محسوب می شود این محصول را از اهمیت بالایی برخوردار ساخته است . این گیاه غالبا در نواحی استپ و کوهستانی می‌روید. حدود ۱۵ گونه گون در ایران وجود دارد که در سراسر ایران پراکنده است: از اطراف اصفهان، یزد و کرمان گرفته تا کرج، تهران، کوهپایه های رشته کوههای شرقی و و در غرب در کردستان، کرمانشاه و در جنوب ایران نیز این گیاه یافت می‌شود.

این صمغ خود به خود و یا معمولاً بر اثر شکافی که به ساقه گون وارد می شود بیرون می آید و خودش پس از مدت کوتاهی خشک می شود. این صمغ خشک شده که همان کتیراست را جمع آوری میکنند و به بازار می برند.

کاربرد و مصارف کتیرا خوراکی

کاربرد و مصارف کتیرا خوراکی از آنجا که کتیرا مفتولی مشتریان زیادی در ایران و حتی خارج از کشور دارد بازرگانی سان رایز امکان تامین عمده این محصول گیاهی را دارد . صمغ کتیرا شامل ترکیباتی است که از زمان های بسیار قدیم شناخته شده است. قدمت کاربرد کتیرا را بیش از پنج هزار سال تخمین می زنند. کشف اثرات صمغ کتیرا خوراکی را به تئوفراست نسبت داده اند. کتیرا خوراکی از قدیمی ترین داروهای ذکر شده درکتاب Materia Medica بوده و از قرن ۱۷ در آلمان به صورت روغن در دردهای بیماری های پلک و التهاب چشم تجویز شده است.

گیاه گون که حاوی انواع صمغ کتیرا می باشد از گذشته های بسیار دور در ایران شناخته شده بود و مورد بهره برداری قرار گرفته است. بهره برداری گون مولد صمغ کتیرا خوراکی در برخی از کوه پایه های زاگرس سابقه ی بس طولانی دارد. بطور کلی کتیرا از نظر شکل به سه دسته تقسیم می شود :

۱-نوع مفتولی Ribbon ۲-نوع فلسی یا خرمنی Flake ۳- نوع کتیرا گل زرد معمولا نوع مفتولی کتیرا خوراکی دارای مرغوبیت بیشتری نسبت به نوع خرمنی یا فلسی است. نوع مرغوب کتیرای ایران دارای ۵/۲ سانتیمتر طول و یک سانتیمتر عرض می باشد.

رنگ ان سفید مایل به زرد بور،کمی شفاف و شاخی شکل می باشد و بدون بو و بدون مزه است و به مقدار کم در آب حل شده و بصورت توده ژلاتین مانند تورم حاصل می نماید. یکی دیگر از مزیت‌های کتیرا این است که باعث خنک شدن بدن در گرمای تابستان و گرم شدن بدن در سرمای زمستان می‌شود.

کتیرا برای گرمازدگی به عنوان یک خنک‌کننده حرفه‌ای عمل می‌کند و دمای بدن را کاهش می‌دهد. در فصل تابستان یک نوشیدنی حاوی کتیرا می‌تواند شما را از گرمازدگی نجات دهد. کمی آب به صمغ خشک آن اضافه کنید و بعد از نرم شدن آن، یک نوشیدنی با کتیرا خوراکی تهیه کنید. کتیرا برای پوست و افزایش زیبایی بسیار مؤثر است. از خواص کتیرا برای پوست باید گفت که این ماده حاوی خواص ضد پیری است و ایجاد چین و چروک پوست را به تأخیر می ‌اندازد.

کتیرا برای مو نیز مفید است و باعث حالت دهندگی بهتر آن می ‌شود که در این صورت می ‌توان ژل کتیرا را استفاده کرد. محصولاتی مانند شامپو کتیرا نیز تأثیرات مثبتی بر زیبایی مو دارند. مصارف سنتی کتیرا عبارت است از :

 • • برای تسکین سرفه، عوارض سرماخوردگی
 • • تنظیم قند خون
 • • استفاده به عنوان چسب دندان مصنوعی به دلیل خاصیت چسبندگی
 • • درمان سوختگی
 • • درمان اسهال و یبوست
 • • سرکوب کردن تومورها و تحریک سیستم ایمنی
 • • درمان زخم‌های دهانی

در بشقاب سبزیجات، انواع سس‌ها، مایونز و همچنین دیگر چاشنی‌ها کتیرا قابل استفاده است. این ماده همچنین در تهیه پودینگ، بستنی و دیگر غذاهایی که نیاز به غلظت دارند، به عنوان استابلایزر و غلیظ کننده به کار برده می‌شود. کتیرا در داروهایی مانند ژل، شربت، پماد و کرم به عنوان روان کننده و غلیظ کننده به کار می ‌رود.

فروش ارزان کتیرا خوراکی اصل

فروش ارزان کتیرا خوراکی اصل خرید و فروش کتیرا برای اولین بار در بازارهای اصلی شهرهای استان اصفهان آغاز شد و با توجه به خواص درمانی این گیاه و استقبال از آن در بازارهای داخل و خارج از کشور، تولید و خرید و فروش کتیرا بصورت عمده در استانهای تولید کننده این محصول توانسته است منبع درآمد بالائی را برای ساکنین آن شهرها به ارمغان آورد. کاربرد های متفاوتی از کتیرا در نسخه های موجود بیان شده و از مهم ترین خواص و ویژگی های آن در طب نوین و سنتی می توان موارد زیر را نام برد: برای سرفه، خشونت سینه و حلق، زخم های ریه و گرفتگی صدا کتیرا را به همراه شیر بز مصرف می‌کنند.

بیست و یک روز، قبل و بعد از ظهر این مخلوط را میل کنید تا به پر شدن صورتتان کمک کند. همچنین می‌توانید با کتیرا و انواع گیاهان دارویی دیگر رنگ موهای سالم و ارزان و بسیار زیبا تهیه کنید و از آسیب‌های ناشی از مصرف مواد شیمیایی در امان بمانید. حاوی مقدار زیادی پلی ساکاریدهای محلول در آب (۴۰%) و نامحلول در آب (۶۰%) که به آن اثر ملین بودن می دهد و افزایش تحریک روده ها را به دنبال دار دارد.

خرید و فروش انواع کتیرا ( کتیرا صنعتی ، کتیرا خوراکی ، کتیرا داروئی ) جهت ارائه در بازارهای داخلی و خارجی را به ما بسپارید. ما در مجموعه خود توانائی نمره بندی کتیرا جهت عرضه در بازارهای صادراتی را به بهترین شکل ممکن داریم. کتیرا دارای آب، مواد معدنی و نشاسته می باشد و دو نوع ماده موثر تراگاکانتین و باسورین می باشد و از بعد نحوه مصرف در صنایع گوناگونی همچون غذایی، داروئی، صنعتی، نساجی و غیره تقسیم می شود.

کارخانه کتیرا خوراکی اصل

کارخانه کتیرا خوراکی اصل مجموعه ما بعنوان یکی از بزرگترین تامین کننده های کتیرا صادراتی درجه یک می باشد که در تلاش است تا محصولات گیاهی خود را ضمن معرفی خواص منحصر به فرد آنها با حفظ کیفیت به قیمت مناسب برای مشتریان حود به سراسر ایران و دیگر کشورها توزیع می کند.

همانطور که گفتیم کتیرا از صمغ گیاه گون می باشد و از این صمغ برای مصارف خوراکی و دارویی در صنایع مختلف استفاده های فراوانی می شود. از این رو صمغ گیاه کتیرا می تواند فروشندگان انواع کتیرا را از لحاظ اقتصادی به سود های بالایی برساند. سورتینگ و نمره بندی حرفه ای و بسته بندی مناسب صمغ کتیرا صدفی و دیگر انواع کتیرا، عرضه ی این محصول را برای مشتریان راحت تر و حفاظت آن را از عوامل میکروبی و فاسد کننده مطمئن تر کرده است.

در صمغ کتیرا ماده ای به نام امولسی فایر وجود دارد که از آن به عنوان ژل موی سر برای حالت دادن، براق شدن، استحکام، لطافت و زیبایی مو استفاده می شود. صمغ کتیرا بعنوان یک منبع امولسی فایر در صنایع غذایی و داروئی کاربرد ویژه ای دارد این ماده یک عامل سطح فعال است که به عنوان مرز بین دو مایع ناسازگار مانند نفت (روغن) و آب عمل می کند و اجازه می دهد آنها به امولسیون های پایدار تبدیل شوند. امولسی فایرها همچنین چسبندگی را کاهش می دهند، کنترل کریستالیزاسیون و جلوگیری از جداسازی از دیگر کارکردهای این مواد است.

تاثیر کتیرا بر مو

تاثیر کتیرا بر مو تاثیر کتیرا بر مو و برای پوست و افزایش زیبایی بسیار مؤثر است. از خواص کتیرا برای پوست باید گفت که این ماده حاوی خواص ضد پیری است و ایجاد چین و چروک پوست را به تأخیر می‌اندازد. کتیرا برای مو هم مفید است و باعث حالت دهندگی بهتر آن می‌شود که در این صورت می‌توان ژل کتیرا را استفاده کرد. محصولاتی مانند شامپو کتیرا نیز تأثیرات مثبتی بر زیبایی مو دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.