مورخان با استفاده از رنگ ساختمانی پارس معابد فرعون را بازسازی کردند

رنگ ساختمانی پارس سیلیکات از مخلوط سیلیس و مواد رزینی ساخته می شود. از مزایای عملکرد آن می توان به چسبندگی خوب، سختی، مقاومت در برابر حرارت و عدم واکنش شیمیایی با فلزات اشاره کرد. بنابراین از این نوع رنگ معمولا در سازه های فلزی استفاده می شود.

رنگ کازئین
این رنگ از کازئین مخلوط با رنگدانه های سفید ساخته شده است. به صورت پودر و خمیر موجود است و می توان رنگدانه ها را اضافه کرد. رنگ کازئین معمولاً برای رنگ آمیزی دیوار، سقف و چوب استفاده می شود.

نتیجه
همانطور که در بالا ذکر شد، انواع مختلفی از رنگ ها وجود دارد و کاربرد آنها بسیار متفاوت است. از دلایل استفاده از رنگ در ساختمان می توان به جذابیت بصری، دوام سطح، حفاظت شیمیایی و حفاظت از آفات اشاره کرد.

هر نوع رنگ برای کاربردهای خاص طراحی شده است انتخاب رنگ مناسب می تواند هزینه های پروژه را کاهش دهد و در عین حال عملکرد را بهبود بخشد.

نقاشی اغلب به عنوان یک پیشرفت زیبایی شناختی برای ساختمان ها در نظر گرفته می شود، اما مزایای فنی زیادی نیز به همراه دارد. اینها شامل حفاظت شیمیایی و نگهداری آسان تر است.

استفاده از یک لایه رنگ تازه در مناطق کلیدی تاسیسات تجاری و سازمانی یک استراتژی اثبات شده برای بهبود ظاهر تاسیسات و محافظت از منطقه در برابر آب و هوا، سایش و پارگی است.

برای کمک به مدیران تعمیر و نگهداری در تعیین مناسب ترین محصولات برای نیازهای تأسیسات خود، تولیدکنندگان رنگ و پوشش به بهبود محصولات موجود خود ادامه داده اند و در سال های اخیر پیشنهادات جدیدی ارائه کرده اند.

رنگ

با دنبال کردن تغییرات در جدیدترین نسل رنگ‌ها و پوشش‌ها و درک نیازهای پوششی زیرلایه‌های تأسیسات، مدیران می‌توانند از پروژه‌های کاربرد رنگی که موفقیت و عملکرد طولانی‌مدت را ارائه می‌کنند، اطمینان حاصل کنند.

چه خبر؟
تحقیق و توسعه مداوم در رنگ ها و پوشش ها بر چهار جزء اصلی متمرکز است: رنگدانه ها، چسباننده ها، تینرها و مواد افزودنی.

تلاش‌ها برای بهبود محصولات برای مطابقت با استانداردهای کیفیت هوای داخلی (IAQ)  مانند GS-11 Green Seal برای رنگ‌ها، پوشش‌ها، رنگ‌ها و درزگیرها مربوط به ترکیبات آلی فرار (VOC) و بوها ادامه دارد.

هزینه رنگ ها و پوشش ها به طور متوسط سالانه 1.6 درصد در طول سه سال گذشته افزایش یافته است، اما جبران این افزایش ها، پیشرفت هایی در فرمولاسیون است.

از جمله انتخاب گسترده تر، محصولات یک لایه بیشتر، بهبود رنگ ها، و افزودنی های بیشتر برای مقاومت در برابر رطوبت و قالب. خشک شدن سریع، مقاومت در برابر خوردگی و سایش و چسبندگی بهتر بستر.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.