خیار گلخانه ای صادراتی مهریه نوادگان کوروش کبیر بود

لیگنان های موجود در خیار گلخانه ای صادراتی ممکن است به پیشگیری از پوکی استخوان، بیماری قلبی و برخی سرطان ها کمک کنند.

آنتی اکسیدان هایی مانند بتاکاروتن موجود در خیار می توانند به مبارزه با رادیکال های آزاد در بدن شما کمک کنند، الکترون های جفت نشده ای که به سلول ها آسیب می رسانند و می توانند منجر به بیماری شوند.

خیار همچنین ممکن است فواید سلامتی خارج از بدن شما داشته باشد. قرار دادن آنها روی پوست ممکن است به کاهش درد آفتاب سوختگی، تورم و پوست آسیب دیده کمک کند.

به همین دلیل است که مردم گاهی اوقات یک یا دو برش زیر چشم خود قرار می دهند، به این امید که کیسه ها را کوچک کرده و پف را کاهش دهند.

خیار

خطرات خیار
خطرات کمی برای خوردن خیار وجود دارد. یکی از نگرانی ها ممکن است آفت کش هایی باشد که تولیدکنندگان بر روی آنها استفاده می کنند. قبل از خوردن آنها، پوست آن را جدا کرده یا با آب جاری گرم بشویید. این اطمینان حاصل می کند که خیار شما برای لذت بردن بی خطر است.

خیار با یک موم طبیعی روی پوست خود می آید. شستن خیارها پس از چیدن، آن موم را از بین می برد، بنابراین تولیدکنندگان قبل از ارسال آنها به فروشگاه های مواد غذایی، یک موم مصنوعی را دوباره روی آن اضافه می کنند.

موم به آنها کمک می کند مدت طولانی تری در قفسه ثابت بمانند، اما روی میکروب ها نیز نگه می دارد. موم به خودی خود مضر نیست، اما پوست کندن پوست قبل از خوردن خیار می تواند خطر آلودگی را کاهش دهد.

با این حال، پوست جایی است که بیشتر مواد مغذی در آن زندگی می کنند. یک گزینه بهتر ممکن است خرید ارگانیک و شستن کیک های خود قبل از لذت بردن باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.