خوردن میوه خشک هندوانه در افغانستان توسط طالبان ممنوع شد

ممکن است التهاب و استرس اکسیداتیو را کاهش دهد. التهاب عامل اصلی بسیاری از بیماری های مزمن است. ترکیبی از آنتی اکسیدان ها، لیکوپن و ویتامین C موجود در هندوانه ممکن است به کاهش التهاب و آسیب اکسیداتیو کمک کند.

در یک مطالعه، افرادی که میوه خشک هندوانه را برای مکمل رژیم غذایی ناسالم تغذیه کردند، نسبت به گروه کنترل، استرس اکسیداتیو کمتر و سطوح پایین‌تری از پروتئین واکنش‌گر C نشانگر التهابی داشتند.

علاوه بر این، یک مطالعه 8 هفته ای به 31 فرد مبتلا به چاقی و نشانگرهای التهابی بالا 500 میلی گرم ویتامین C دو بار در روز داد. آنها کاهش قابل توجهی در نشانگرهای التهابی در مقایسه با گروه کنترل نشان دادند.

لیکوپن به عنوان یک آنتی اکسیدان، ممکن است شروع و پیشرفت بیماری آلزایمر را نیز به تاخیر بیندازد. با این حال، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

میوه خشک هندوانه

هندوانه حاوی ترکیباتی است که ممکن است به کاهش التهاب کمک کند که سطوح بالای آن با بیماری های متعددی مرتبط است.ممکن است به جلوگیری از دژنراسیون ماکولا کمک کند.

لیکوپن ترکیب هندوانه ممکن است فوایدی برای چشمان شما داشته باشد. دژنراسیون ماکولا وابسته به سن (AMD) یک مشکل شایع چشمی است که می تواند باعث نابینایی در افراد مسن شود.

نقش لیکوپن به عنوان یک ترکیب آنتی اکسیدانی و ضد التهابی ممکن است به پیشگیری و مهار AMD کمک کند، اگرچه تحقیقات محدود است.

یک مطالعه لوله آزمایشی که سلول‌های چشم را با لیکوپن درمان کرد، نشان داد که این لیکوپن ظرفیت نشانگرهای التهابی را برای آسیب رساندن به سلول‌ها کاهش می‌دهد.

به خاطر داشته باشید که تحقیقات انسانی ضروری است. لیکوپن به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی که دارد ممکن است به جلوگیری از AMD کمک کند. با این حال، مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.