با استفاده از روغن موتور شتاب شتاب خودرو خود را 5 برابر کنید

روغن موتور، روغن موتور یا روان کننده موتور هر یک از مواد مختلفی است که برای روانکاری موتورهای احتراق داخلی استفاده می شود. علاوه بر ترکیبات اساسی فوق الذکر، تقریباً تمام روغن های روان کننده دارای بازدارنده های خوردگی و اکسیداسیون هستند.

آنها معمولاً از روغن های پایه تقویت شده با افزودنی های مختلف، به ویژه افزودنی های ضد سایش، شوینده ها، پخش کننده ها و برای روغن های چند درجه ای، بهبود دهنده های شاخص ویسکوزیته تشکیل شده اند.

عملکرد اصلی روغن موتور شتاب کاهش اصطکاک و سایش قطعات متحرک است. و موتور را از لجن (یکی از وظایف پراکنده کننده ها) و لاک (شوینده ها) تمیز کند.

همچنین اسیدهایی را که از سوخت و از اکسیداسیون روان کننده (مواد شوینده) منشاء می گیرند، خنثی می کند، آب بندی رینگ های پیستون را بهبود می بخشد، و موتور را با انتقال گرما از قطعات متحرک خنک می کند.

روغن موتور شتاب

روغن موتور ممکن است فقط از یک پایه روان کننده در مورد روغن غیر شوینده یا یک انبار پایه روان کننده به اضافه مواد افزودنی برای بهبود شویندگی روغن، عملکرد فشار شدید و توانایی جلوگیری از خوردگی قطعات موتور تشکیل شده باشد.

روغن‌های موتور با استفاده از روغن‌های پایه متشکل از هیدروکربن‌های مبتنی بر نفت، پلی آلفائولفین‌ها (PAO) یا مخلوط‌های آن‌ها در نسبت‌های مختلف، گاهی با 20 درصد وزنی استرها برای انحلال بهتر مواد افزودنی، مخلوط می‌شوند.

روغن موتور روان کننده ای است که در موتورهای احتراق داخلی استفاده می شود که ماشین ها، موتورسیکلت ها، ماشین های چمن زنی، موتور ژنراتورها و بسیاری از ماشین های دیگر را تامین می کند.

در موتورها، قطعاتی هستند که در مقابل یکدیگر حرکت می کنند و اصطکاک بین قطعات با تبدیل انرژی جنبشی به گرما، نیروی مفید را هدر می دهد. همچنین آن قطعات را از بین می برد که می تواند منجر به راندمان پایین تر و تخریب موتور شود.

روغن کاری مناسب باعث کاهش مصرف سوخت، کاهش قدرت تلف شده و افزایش طول عمر موتور می شود.

روغن روان کننده یک لایه جداکننده بین سطوح قطعات متحرک مجاور ایجاد می کند تا تماس مستقیم بین آنها را به حداقل برساند، گرمای اصطکاک را کاهش داده و سایش را کاهش می دهد و در نتیجه از موتور محافظت می کند.

در حال استفاده، روغن موتور گرما را از طریق رسانایی به عنوان جریان در موتور منتقل می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.