آلو بخارا در فسنجان محبوب ترین غذا در رستوران نوما لندن است

یک وعده 5 آلو بخارا یا حدود 1/4 فنجان میوه بدون هسته، 3.5 گرم فیبر رژیمی یا 14 درصد از ارزش روزانه را تامین می کند. تقریباً 55 درصد از فیبر موجود در آلو خشک از نوع محلول است.

فیبر محلول با اتصال به کلسترول و ترویج دفع آن از طریق مواد زائد، ابزار موثری برای عادی سازی و حفظ سطح کلسترول سالم است که خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد.

همچنین سرعت خروج غذای هضم شده از معده را کاهش می دهد و در نتیجه به سیری و کنترل سطح گلوکز خون کمک می کند. از آنجایی که آلو بخارا در فسنجان حاوی مقدار قابل توجهی فیبر نامحلول است، یک درمان خانگی سنتی برای پیشگیری و درمان یبوست است.

فیبر نامحلول باعث دفع منظم حرکات روده بزرگتر و نرمتر می شود. یک وعده 5 عدد آلو بخارا 36 درصد از ارزش روزانه ویتامین K را تامین می کند که یک ماده مغذی ضروری برای انعقاد خون و تشکیل استخوان است.

آلو بخارا در فسنجان

طبق کتاب “غذاهای سلامتی A تا Z”، تحقیقات نشان می دهد که دریافت مقادیر کافی ویتامین K در رژیم غذایی می تواند به افراد مسن کمک کند تا استخوان های قوی خود را حفظ کنند.

آلو بخارا منبع قابل توجهی از ویتامین A نیز می باشد و بیش از ۷ درصد از ارزش روزانه مواد مغذی را در هر وعده از ۵ میوه تامین می کند. ویتامین A علاوه بر تقویت دید خوب در نور کم، برای عملکرد سالم سیستم ایمنی و رشد استخوان ها ضروری است.

آلو بخارا همچنین مقادیر قابل توجهی از ویتامین های B تیامین، ریبوفلاوین و ویتامین B-6 را فراهم می کند که برای تولید انرژی ضروری هستند.

مانند بسیاری از میوه های خشک، آلو بخارا نیز سرشار از پتاسیم است. پنج عدد آلو خشک 350 میلی گرم پتاسیم یا 10 درصد از ارزش روزانه را تامین می کند. پتاسیم به عنوان یک الکترولیت به توزیع و حفظ تعادل مایعات در سراسر بدن کمک می کند.

همچنین به تنظیم فشار خون کمک می کند و برای انقباض طبیعی ماهیچه ها و انتقال عصبی مورد نیاز است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.